Uzman Klinik Psikolog

Nihan Karpuz İlericiler

Hakkımda

Nihan Karpuz İlericiler, 2010 yılında psikoloji bölümünde lisans eğitimini tamamladıktan sonra,  Maltepe Üniversitesi  Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programını da tamamlayarak Uzman Klinik Psikolog olarak görev yapmaya başlamıştır.

Bilişsel Davranışçı Terapi (CBT), Stratejik Aile Terapisi, Travmaya Müdahale ve EMDR, Şema Terapi ve İntegral Somatik Deneyimleme yöntemlerini kullanarak  kişilerin sorunlarını çözmesine yardımcı olmaktadır.

Profesyonel iş yaşamı boyunca edindiği sayısız tecrübe ve aldığı eğitimler ışığında travma, kriz, kayıp ve yas, depresyon, fobiler, kaygı bozuklukları, OKB, kişilik bozuklukları, öfke sorunu, ilişki problemleri, evlilik sorunları ve bağlanma gibi konular üzerinde uzmanlaşmıştır.

Tecrübeler ve Eğitimler

Lisans Eğitimi sırasında; Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, NP İstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi, Panik Atak Dostları Derneği ve Performans Psikiyatri Merkezi ve Kayışdağı Darülaceze merkezinde staj yapmıştır.

2008 yılında Psikolojik testler Derneği tarafından verilen Yetişkin Psikopatolojisi ve Savunma Mekanizmaları eğitimini tamamlamıştır.

2010 – 2011 yılları arasında, Prof. Dr. Hakan Turkçapar tarafından verilen Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini tamamlamıştır. 2011 yılında Uzm. Psk. Şükriye Akçakalem tarafından verilen Nöropsikolojik Testler eğitimini ve Dr. Byron Norton tarafından verilen Oyun Terapisi eğitiminin 1. ve 2.düzeyini tamamlamıştır.

2012 yılında, DBE tarafından verilen EMDR 1. düzey eğitimini tamamlamıştır. 2012 – 2013 yılları arasında DBE tarafından verilen Stratejik Çift ve Aile Terapisi eğitimini tamamlamıştır.

2014 yılında Yeme Bozuklukları eğitimini 2015 yılında ise Kanser hastalarına psikolojik müdahaleler eğitimlerini tamamlamıştır. Ardından Aynı yıl Reyhana Saadet tarafından verilen İmago çift terapisi Eğitimini tamamlamıştır.

2018 yılında da Psikiyatrist Alp Karaosmanoğlu tarafından verilen Şema Terapi eğitimini başarıyla tamamlamıştır. 2019 yılında ise Raja Selwam  tarafından verilen İntegral  Somatik Deneyimleme Eğitimini tamamlamıştır.